Biuro Współpracy Międzynarodowej

Studenci PWSZ w Nysie zdobywają nowe doświadczenia międzynarodowe w Meksyku

Studenci PWSZ w Nysie zdobywają nowe doświadczenia międzynarodowe w Meksyku

W dniach 18-29 lipca 2022 r 3 studentki PWSZ w Nysie: Laura Badocha (Filologia angielska), Agnieszka Terlecka (Kosmetologia) oraz Julia Ratuszny (Dietetyka) wzięły udział w Międzynarodowej Szkole Letniej w CETYS Ensenada w Meksyku uczestnicząc w kursach: „International Marketing, Strategic Management oraz Business Intelligence”. Wszystkie uzyskały zaliczenie z realizowanych przedmiotów i zdobyły wiele cennych doświadczeń.

Wyjazd zrealizowany został w ramach programu Erasmus+ KA131 – wyjazdy na krótkoterminowe mobilności studentów. Relacje studentów:

W jubileuszowej - 10 edycji Szkoły Letniej wzięło udział 275 studentów z 14 krajów: Polska, Hiszpania, UK, Portugalia, Niemcy, Peru, Austria, Boliwia, Meksyk, Armenia, Węgry, Indie, Kolumbia, Gruzja. 

Oprócz udziału w kursach, które zostaną uznane w ramach toku studiów, studentki miały unikalna okazję wzięcia udziału we wszystkich zajęciach dodatkowych, spotkaniach kulturalnych oraz wizytach studyjnych w przedsiębiorstwach w regionie Baja California.

Ponadto w okresie 18-22.2022r. zrealizowane zostały dwie mobilności kadry do w/w uczelni. Pani Anna Opałka (Dział Kontaktów Zewnętrznych)– wyjazd w celu prowadzenia wykładów (kurs International Management) oraz Pan Sebastian Zatylny (Filologia angielska)- wyjazd szkoleniowy.

Oprócz udziale w części merytorycznej oraz kulturowej kursu,  pracownicy PWSZ w Nysie mieli okazję zapoznać się z bazą dydaktyczną kampusu CETYS w Ensenadzie (https://youtu.be/kGSawIVp44E), skorzystać z oferty kulturowej przygotowanej dla gości zagranicznych, uczestniczyć w spotkaniach na temat rozwoju współpracy pomiędzy uczelniami , w których wzięli udział m.in. Prof. Scott A. Venezia Corral – Dyrektor ds. Współpracy Międzynarodowej, dr Diana E. Wolfolk Ruiz - z-ca Dyrektora CETYS ds. Współpracy Międzynarodowej, Dulce Mariana Baeza. Pobyt w Ensenadzie stał się także okazją do nawiązania nowych kontaktów z przedstawicielami innych Uczelni prowadzącymi poszczególne kursy.

Project Management

Jason Myrowitz

E.E.U.U.

North Arizona University

Innovation and New Product Development

Jonathan Capra

Bolivia

Universidad Privada Boliviana (UPC)

Sustainability and Competitiveness (1)

Alex Steenstra

Netherlands

North Arizona University

Business Intelligence

Geoffrey Dick

Australia

St. John´s University

International marketing

Anna Opalka

Polonia

University of Applied Sciences

Strategic Management

Pablo Collazzo

Uruguay

Danube University Krems

Negotiation strategies & Conflict resolution

Monika Hebrakova

República Checa

University of Chemistry and Technology (VSCHT)

Cross - cultural  management

Azhly Rahman

Malaysia

Farleigh Dickinson University

Sources of Renewable Energy

Abdul Ghani Olabi

Emiratos Arabes Unidos

Sharjah University

Sustainability and Competitiveness (2)

Ioannis Papas

Grecia

Mediterranean Region at GSTC (Global Sustainable Tourism Council)

International Trades:  Focusing on the North American Region

Alejandro Quintana

Colombia

Universidad del Bosque

Ponadto, w dniu 30.07.2022r.w San Diego  odbyło się spotkanie mgr Anny Opałki z Prof. Mahdy Elhusseiny z Uniwersytetu CBSU Bakersfield w USA, na temat szczegółów współpracy w roku akademickim 2022/23.

W ramach drugiego tygodnia pobytu Pan Sebastian Zatylny odwiedził także kampus uczelni w Bakersfield, gdzie  również spotkał się z Yuri Sakamaki – koordynatorem współpracy międzynarodowej, Prof. Mahdy Elhusseiny oraz Prof. Emmersonem Case – koordynatorem projektu „One Book Project”.

Wyjazd do Meksyku to bardzo cenne doświadczenie w ramach prowadzonej od 2017 r. współpracy z CETYS Ensenada a także okazja do nawiązania nowych kontaktów m.in. z Uczelniami z USA, a także krajów azjatyckich.

Galeria