Biuro Współpracy Międzynarodowej

Międzynarodowy Program Intensywny BIP w PANS w Nysie w partnerstwie z FH Mittweida w Niemczech oraz University of Dunaujvaros na Węgrzech „Economic Issues: Global & European Perspective”

Międzynarodowy Program Intensywny BIP w PANS w Nysie w partnerstwie z FH Mittweida w Niemczech oraz University of Dunaujvaros na Węgrzech „Economic Issues: Global & European Perspective”

W dniach 24-28.04 Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie zorganizowała międzynarodowy projekt Blended Intensive Programme w ramach programu Erasmus+ pt. „Economic Issues: Global & European Perspective”, którego była Koordynatorem.

Wzięło w nim udział 45 studentów i 8 wykładowców z partnerskich uczelni: FH Mittweida w Niemczech University of Dunaujvaros na Węgrzech oraz Savitribai Phule Pune University i Pune University  MMM’s Shankarrao Chavan Law College w Indiach.

Ze strony uczelni w projekcie uczestniczyli studenci kierunków: Filologia angielska, Finanse i rachunkowość oraz Bezpieczeństwo wewnętrzne. Koordynatorem merytorycznym był dr Pradeep Kumar z Wydziału Filologii PANS w Nysie. 

Celem projektu była analiza środowiska społeczno-gospodarczego, zrozumienie podstawowych pojęć ekonomicznych i wyzwań mających zastosowanie na rynku europejskim i globalnym. Podczas spotkań wirtualnych oraz warsztatów zrealizowanych w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie studenci dyskutowali zarówno o kwestiach gospodarczo-ekonomicznych, czy strategiach zarządzania jak i nabywali kompetencje międzykulturowe podczas pracy w międzynarodowych zespołach, a za udział w projekcie otrzymali Certyfikaty i 5 ECTS.

Odbyły się także wykłady prowadzone przez profesorów wszystkich uczelni partnerskich, w tym m.in.:

  • Prof. Kiss András Péter, Production and Cost Analysis
  • Prof. Dr. rer. nat. Thoralf Gebel  Innovation Management
  • Dr. Pradeep Kumar, Challenges of International Marketing: European and Global studies
  • Prof. Dr. rer. oec. Serge Velesco, Pricing Under Various Market Condition
  • Prof. Dr. rer. nat. Thoralf Gebel, International strategies, prioritisation of countries: methods and their applications 
  • Prof. Kiss András Péter, Decision Making Process
  • Prof. Dr. rer. oec. Serge Velesco, Demand Analysis 
  • Dr. Pradeep Kumar, Goals of Firms
  • Prof. Dr. Kranti Deshmukh Dr. Revati Nayak, Role of Consent in Private International Law & Contractual Obligations 

W wykładzie wziął także udział przedstawiciel Wydziału Nauk Społecznych - Dr Adam Banaszkiewicz.

Integralna częścią projektu była również wizyta studyjne w Firmie Schattdecor w Głuchołazach, podczas której przeprowadzono prezentację na temat firmy i strategii jej zarządzania, jak również studenci mieli możliwość zapoznania się z linią produkcyjną zakładu. 

Nie zabrakło także zwiedzania centrum Nysy oraz infrastruktury uczelni, w tym nowoczesnego Centrum Symulacji Medycznych, pracowni kosmetologii oraz Wydziału Nauk Technicznych, a także spotkań integracyjnych np. na nyskim Forcie II. Na koniec programu uczestnicy zwiedzili również zamek w Mosznej. Wszyscy wrócili z dobrymi wspomnieniami i wiedzą zdobytą w czasie trwania projektu. W kolejnym roku akademickim planowana jest kontynuacja współpracy w ramach kolejnej edycji programu, tym razem w University of Dunaujvaros na Węgrzech.
 

Galeria