Biuro Współpracy Międzynarodowej

Rekrutacja pracowników na wyjazdy Programu ERASMUS+ KA-131

Rekrutacja pracowników na wyjazdy Programu ERASMUS+ KA-131

Rekrutacja pracowników na wyjazdy Programu ERASMUS+ KA-131 w ramach uzgodnionych Mieszanych Programów Intensywnych BIP w Uczelniach partnerskich z terminem realizacji do 31.07.2024r. Termin zgłoszeń do 22.02.2024 r.

W ramach bieżącej rekrutacji zapraszamy pracowników PANS w Nysie wszystkich kierunków do składania wniosków na wyjazdy w ramach  uzgodnionych Mieszanych Programów Intensywnych BIP w Uczelniach partnerskich oraz grupowych wyjazdów krótkookresowych w charakterze opiekuna studentów z terminem realizacji do 31.07.2024r.

Warunkiem przystąpienia do rekrutacji jest dołączenie do standardowej  dokumentacji rekrutacyjnej 

  • opisu planowanego kursu  wraz z liczbą punktów ECTS 
  • uzgodnień z partnerem dotyczących udziału PANS w Nysie dotyczących terminu, tematyki, wkładu uczelni w realizację programu, planowanej liczby studentów itd. (w dowolnej formie: umowa BIP, korespondencja mailowa etc.)

Zasady rekrutacji zgodne są z Regulaminem organizacji Współpracy Międzynarodowej PANS w Nysie, a szczegółowe informacje na temat programu Erasmus+, dokumentów oraz alokacji środków znajdują się na stronie BWM: pans.nysa.pl/org/bwm

Zasady szczegółowe:
1.    Wyjazdy nauczycieli akademickich z wykładami
Zajęcia prowadzone przez wykładowców powinny być integralną częścią aktualnego programu nauczania goszczącej uczelni (minimum 8 godzin).
Dofinansowanie na wyjazdy na wykłady z PANS w Nysie do uczelni partnerskich kalkulowane jest co do zasady na od 2 do 5 dni (+ 2 dni na podróż – zasada dla umowy z r. 2023 r.; dla umowy z roku 2022 – tylko w przypadku dostępnych środków). Pracownik może wnioskować również o dodatek z tytułu tzw. „Green travel” (podróż z wykorzystaniem zrównoważonych środków transportu zgodnie z Zarządzeniem JM Rektora 48/2022

2.  Wyjazdy pracowników uczelni w celach szkoleniowych do Uczelni partnerskich i instytucji (pracownicy administracji, nauczyciele akademiccy)
Dofinansowanie na wyjazdy na szkolenia z PANS w Nysie do instytucji partnerskich kalkulowane jest co do zasady na od 2 do 5 dni (+ 2 dni na podróż– zasada dla umowy z r. 2023 r. dla umowy z roku 2022 – tylko w przypadku dostępnych środków). Pracownik może wnioskować również o dodatek z tytułu tzw. „Green travel” (podróż z wykorzystaniem zrównoważonych środków transportu zgodnie z Zarządzeniem JM Rektora 48/2022

3. Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o złożenie do Biura Współpracy Międzynarodowej PANS w Nysie 
APLIKACJI ON-LINE  (tylko on-line, prosimy nie drukować) oraz INDYWIDUALNEGO PLANU WYJAZDU na wykłady lub szkolenia (do pobrania). Podstawą rekrutacji pracownika na wyjazd będzie dostarczenie kompletu dokumentacji (Indywidualny Plan Wyjazdu w oryginale podpisane przez pracownika oraz bezpośredniego przełożonego).

4. Indywidualny Plan/Program wyjazdu powinien być również podpisany przez instytucję przyjmującą, a jeśli to niemożliwe, to pracownik powinien załączyć korespondencję potwierdzającą chęć przyjęcia go w ramach Programu Erasmus+ w tej instytucji.

5. Jeżeli wniosek pracownika dotyczyć będzie terminu realizacji przed rozstrzygnięciem bieżącej rekrutacji, a pracownik dostarczy komplet dokumentów wraz z podpisanym potwierdzeniem z instytucji partnerskiej, może on zostać rozpatrzony indywidualnie przez Komisję. 

6. Wyjazdy przyznawane będą zgodnie z terminem realizacji, w pierwszej kolejności z umowy z roku 2022 a następnie z umowy z 2023 r.

7. Do priorytetów w bieżącej rekrutacji zaliczone zostały:   

  • wyjazdy w ramach wcześniej podjętych zobowiązań, takich jak np. BIPs – Mieszane Kursy intensywne w uczelniach partnerskich +3 pkt.
  • wyjazdy na zorganizowane grupowe wyjazdy krótkookresowe w charakterze opiekuna studentów +3 pkt.

8. Zgodnie z regulaminem OWM PANS w Nysie, w postępowaniu rekrutacyjnym pod uwagę brane będą:

  • dotychczasowe zaangażowanie pracownika w rozwój współpracy międzynarodowe +1-3 pkt., w tym w szczególności:
    • prowadzenie zajęć w jęz. ang.  
    • org. międzynarodowych warsztatów
    • koordynacja działań międzynarodowych w jednostce
    • inne działania, np. współpraca z BWM
    • doprowadzenie do podpisania umowy z uczelnia partnerską etc.
  • wpływ mobilności na rozwój internacjonalizacji uczelni oraz zasadność realizacji mobilności w odniesieniu do zakresu obowiązków oraz planów rozwoju współpracy międzynarodowej jednostki oraz Uczelni + 1-3 pkt.
  • podstawowe miejsce pracy + 1 pkt.
  • priorytety w bieżącej rekrutacji + 1-3 pkt. (zatwierdzone przez Władze Uczelni przed ogłoszeniem rekrutacji, w tym dla osób które nie brały udziału jeszcze w programie + 2 pkt.)
  • wcześniejsze wyjazdy (-1 pkt. za każdy w poprzednim roku akademickim)