Finanse i rachunkowość

Wizyta studyjna w PwC Service Delivery Center w Katowicach

Wizyta studyjna w PwC Service Delivery Center w Katowicach

W dniach 14-15.03.2023 r. studenci kierunku Finanse i rachunkowość uczestniczyli w wizycie studyjnej w PwC Service Delivery Center w Katowicach.

PwC Service Delivery Center to jedna z największych firm w branży BPO/SSC w Polsce i na rynku lokalnym. Business Process Outsourcing polega na zlecaniu zadań związanych z działalnością przedsiębiorstwa osobom lub organizacjom z zewnątrz. SSC to z kolei skrót od „Shared Service Center”, czyli tak zwane centrum usług wspólnych.

PwC Service Delivery Center wspiera kilkadziesiąt globalnych procesów w ramach sieci PwC w obszarze wsparcia audytu finansowego (Assurance), podatków od osób prawnych (Corporate Tax) czy procesów księgowych i HR (Internal Firm Services).

Celem wizyt było wzmocnienie praktycznego charakteru kształcenia. Ponadto poprzez uczestnictwo w niej, studenci mogli nabyć podstawową wiedzę o realiach pracy w dużym przedsiębiorstwie jakim jest PwC Service Delivery Center w Katowicach.

Podczas wizyty studenci wzięli udział w certyfikowanym szkoleniu "Oko w oko z rekruterem" Tematem szkolenia były dobre praktyki ułatwiające wyróżnienie się na rynku pracy. Szkolenie obejmowało analizę CV, prezentacje wskazówek na temat jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej, przedstawiło proces rekrutacyjny na przykładzie PwC Service Delivery Center.

Studenci mieli możliwość spotkania oraz rozmów z pracownikami firmy jak również zwiedzenia siedziby firmy mieszczącej się w wieżowcu KTW II przy katowickim Spodku, który jest najwyższym obiektem biurowym Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Wizyta studyjna pozwoliła poszerzyć horyzonty, a także umożliwiła studentom obserwację przyszłych pracodawców oraz pozwoliła im poznać funkcjonowanie firmy z różnych perspektyw. Wizytę zrealizowano w ramach projektu POWER 3.1 „Prometejska podpowiedź: kształcenie kadr dla sektora usług dla biznesu na kierunku finanse i rachunkowość w PWSZ w Nysie”.

Galeria