Finanse i rachunkowość

Wizyta studyjna uczniów ZSE z Nysy

Wizyta studyjna uczniów ZSE z Nysy

W dniu 04 stycznia 2023 r. odbyła się wizyta studyjna uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych z Nysy na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Wizyta została zrealizowana w ramach współpracy podpisanej pomiędzy ZSE w Nysie i PANS w Nysie.

W ramach wizyty studyjnej uczniowie wzięli udział w warsztatach z inwestowania na giełdzie papierów wartościowych. Warsztaty zostały przygotowane i poprowadzone przez dr inż. Adrianę Halikowską. Uczniowie w ramach warsztatów mieli do zainwestowania kwotę 10 000 PLN, którą każdy mógł pomnożyć lub stracić. Trzy osoby, które najwięcej zarobiły w ramach warsztatów, zostały nagrodzone dyplomem i symboliczną nagrodą.

Po warsztatach na Wydziale Nauk Ekonomicznych uczniowie w ramach wizyty studyjnej zwiedzali Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej na kierunku pielęgniarstwo Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie. Po centrum uczniów oprowadzały mgr Elżbieta Golc-Mączka oraz Marta Chełminiak. Panie pokazały zaplecze i wyjaśniły jak studiuje się na kierunku pielęgniarstwo PANS w Nysie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za tak liczny i aktywny udział.

Galeria