Informatyka

Wizyta partnerska w Teksasie

Wizyta partnerska w Teksasie

W dniach 23-27.07.2022 r. Dziekan Wydziału Nauk Technicznych dr hab. inż. Włodzimierz Stanisławski prof. PWSZ w Nysie oraz dr hab. inż. arch. Bogusław Szuba, prof. PWSZ w Nysie odwiedzili University of Texas Rio Grande Valley w USA. Wyjazd zorganizowany został w ramach porgramu Erasmus+ - współpraca z krajami partnerskimi.

Głównym celem wyjazdu była wymiana doświadczeń kadry z Wydziału Nauk Technicznych, jak również omówienie zasad ogólnej współpracy pomiędzy PWSZ w Nysie oraz Uniwersytetem w Teksasie. Współpraca obu uczelni w ramach programu Erasmus+ rozpoczęła się w 2020 roku, a wizyta dr hab. inż. W.Stanisławskiego prof. PWSZ w Nysie oraz dr hab. inż. arch. B. Szuby, prof. PWSZ w Nysie były pierwszymi zrealizowanymi mobilnościami od momentu rozpoczęcia współpracy pomiędzy uczelniami.

Spotkania zarówno z profesorami, przedstawicielami tamtejszego Biura Współpracy, jak i przede wszystkim ze studentami poczas wykładów otwartych były doskonałą promocją PWSZ w Nysie, jak również dały możliwość zaprezentowania nyskiej uczelni, jako miejsca otwartego dla partnerów z całego świata. Poandto poza zaprezentowanymi możliwościami jakie daje programu Erasmus+ zarówno dla pracowników, jak i studentów omówiono dodatkowe formy współpracy, w tym wspólne seminaria i warsztaty studenckie.

Pełna relacja z wyjazdu: PDF