Zarządzanie i inżynieria produkcji

Studenci PANS mają do dyspozycji flotę dronów. Uczelnia oferuje także szkolenia dla mieszkańców

Studenci PANS mają do dyspozycji flotę dronów. Uczelnia oferuje także szkolenia dla mieszkańców

Od małych modeli do znacznie większych, profesjonalnych, wykorzystujących dodatkowe oprzyrządowanie, jak np. kamera termowizyjna – flota dronów PANS wygląda imponująco. Co ważne, mogą z nich korzystać studenci wszystkich kierunków Uczelni.

Ponad 20 dronów we flocie PANS
- Jest to sprzęt, który zakupiliśmy realizując jedno z naszych strategicznych zadań zwiększania kompetencji studentów. Realizujemy program 5 dodatkowych kompetencji i jedną z nich jest właśnie umiejętność posługiwania się dronami. Wszyscy studenci naszej Uczelni, niezależnie od kierunku, jeśli tylko chcą nauczyć się pilotażu dornów, mają taką możliwość. Oczywiście szczególnie zainteresowani są studenci kierunków technicznych, którzy widzą zastosowanie tego sprzętu w swojej przyszłej pracy – mówi dr inż. Piotr Chwastyk - Prorektor ds. współpracy i rozwoju PANS w Nysie, wykładowca na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji

- Jesteśmy jedną z pionierskich uczelni wyższych, która wprowadziła drony do programu nauczania. Mamy też, jako jedyni w Polsce, opracowane podręczniki do nauki pilotażu dronów – dodaje Chwastyk.

Nim studenci zabiorą się za pilotowanie w terenie, mają do dyspozycji symulatory. Mogą na nich ćwiczyć umiejętności niezbędne w przyszłym pilotażu bezzałogowych statków powietrznych. 

Szkolenia dla wszystkich zaineresowanych 
- Dodatkowo należy podkreślić, że PANS w Nysie jest instytucją kształcącą przyszłych pilotów, to znaczy mamy uprawnienia do tego, żeby przeprowadzać szkolenia z obsługi bezzałogowych statków powietrznych w kategoriach A1, A2, A3 oraz NSTS-01. Co ważne, to oferta skierowana nie tylko do studentów, ale także wszystkich osób zainteresowanych zdobyciem dodatkowych kwalifikacji – mówi dr inż. Jacek Tomasiak – prodziekan Wydziału Nauk Technicznych PANS w Nysie

Zapraszamy do skorzystania z tej oferty. Szczegółowe informacje pojawią się niebawem na stronie internetowej i profilach w mediach społecznościowych Uczelni.  

Galeria