Zarządzanie i inżynieria produkcji

PANS w Nysie przyjazna dla kobiet na kierunkach technicznych

PANS w Nysie przyjazna dla kobiet na kierunkach technicznych

Przedstawicielki płci pięknej coraz chętniej wybierają kierunki techniczne na nyskiej PANS. Po ich skończeniu nie mają żadnych problemów ze znalezieniem pracy. I to z pewnością jeden z ważnych czynników, który decyduje o takim wyborze kierunku edukacji po ukończeniu szkoły średniej.

- Współczesny świat to świat mechanizacji, automatyzacji, robotyzacji, w którym predyspozycje fizyczne przestały decydować o wyborze zawodu typowo męskiego czy żeńskiego. W tej chwili na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji preferujemy bardziej osoby, które są cierpliwe, dokładne i kreatywne. A to są cechy, którymi nasze panie się charakteryzują. Dlatego też nic dziwnego, że coraz więcej kobiet wybiera nasze studia i świetnie się tutaj sprawdza – mówi dr inż. Piotr Chwastyk - Prorektor ds. współpracy i rozwoju PANS w Nysie, wykładowca na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji

Jak dodaje dr inż. Piotr Chwastyk, grupy mieszane na zajęciach pracują znacznie lepiej, co także potwierdzają studentki i studenci – Kobiety mają inne cechy, mężczyźni inne, po połączeniu daje to taki mikst, który potrafi wygenerować wiele świetnych pomysłów i rozwiązań – ocenia Prorektor.  

- Od zawsze interesowały mnie sprawy techniczne, bardzo lubię fizykę i matematykę, więc ten kierunek był najbardziej zbliżony do moich zainteresowań. Mamy tutaj wiele możliwości rozwoju, na jednym kierunku jesteśmy w stanie rozwinąć się w wielu aspektach. Od marca zaczynam już pracę. Studia pozwoliły mi zdobyć potrzebne doświadczenie – mówi Katarzyna Maciejewska, studentka na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji

Uczelnia mocno stawia na praktykę a także najnowsze technologie. Do dyspozycji studentów jest m.in. flota dronów. To wszystko sprawia, że pracodawcy sami zabiegają o absolwentów kończących PANS. 

- Po tych studiach można się rozwijać w wielu różnych branżach. Najbardziej zapadające w pamięć są zajęcia z dronami. W tym kierunku postanowiłam realizować moją pracę inżynierską. Złożyłam także CV do różnych firm i otrzymałam już kilka odpowiedzi – mówi Klaudia Bryk, studentka na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji.

Galeria