Filologia angielska

Spotkanie wigilijne studentów Erasmus+ w nyskiej Akademii

Spotkanie wigilijne studentów Erasmus+ w nyskiej Akademii

Biuro Współpracy Międzynarodowej Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie we współpracy z Wydziałem Neofilologii zorganizowało coroczne świąteczne spotkanie dla studentów przebywających w Nysie w ramach programu ERASMUS+. W nyskiej uczelni gościmy w bieżącym semestrze studentów z Albanii, Czarnogóry, Hiszpanii, Kosowa, Turcji oraz Ukrainy. Uczęszczają oni na zajęcia na kierunkach: architektura, dietetyka, informatyka, filologia angielska oraz zarządzanie i inżynieria produkcji. 

Podczas świątecznego spotkania polscy studenci z Wydziału Neofilologii przybliżyli gościom tradycje i obrzędowość Wigilii oraz Świąt Bożego Narodzenia w Polsce. Nie zabrakło również degustacji tradycyjnych potraw Wigilijnych, a także opłatka, przy którym studenci zgodnie z obyczajem obdarowywali się dobrym słowem i życzeniami.

Przepiękną oprawę zapewnił zespół muzyczny LINGUA MUSICA, który tworzą studenci filologii angielskiej pod kierownictwem dr Aliny Bryll. Muzycy zaprezentowali znane na całym świecie utwory świąteczne w j. angielskim, jak np. „Silent Night”. Uczestnicy bardzo chętnie zaangażowali się we wspólne kolędowanie, a na koniec spotkania otrzymali słodkie upominki i zaproszenie na Koncert Bożonarodzeniowy studentów i wykładowców Wydziału Jazzu.

Galeria