Filologia angielska

Relacja z Malezji

Relacja z Malezji

W okresie wakacyjnym pracownik Wydziału Neofilologii - Sebastian Zatylny odwiedził uczelnię partnerską: Universiti Teknologi MARA (UiTM), której kampus znajduję się w miejscowości Shah Alam w aglomeracji Kuala Lumpur w Malezji.

W ramach wizyty spotkał się z przedstawicielami władz uczelni oraz poszczególnych wydziałów: Akademi Pengajian Bahasa (filologia) oraz Faculty of Applied Sciences. W czasie spotkania wygłosił szereg prezentacji na temat Polski, Nysy oraz Naszej Uczelni - jej oferty dydaktyczne, infrastruktury, funkcjonowania oraz szereg ciekawostek. Ponadto poznał największą, bo liczącą ponad 200 tys. studentów uczelnię w Malezji, która posiada 19 kampusów w całym kraju, a jej Kanclerzem jest sam Król Malezji (Odpowiednikiem naszego rektora jest urząd Wicekanclerza!

Pan Sebastian Zatylny  przeprowadził dla studentów zajęcia o temacie: "Global Issues - Illiteracy: Sources, Current State and Implications", które zakończyły się ożywioną dyskusją. Pobyt mógł odbyć się dzięki programowi Erasmus+.

Galeria