Filologia angielska

Dzięki International Week Profesor Emerson Case z USA z kolejną wizytą w Nysie

Dzięki International Week Profesor Emerson Case z USA z kolejną wizytą w Nysie

W ramach współpracy z California State University w Bakersfield (CSUB) PANS w Nysie miała ogromną przyjemność ponownie gościć Profesora Emersona Case’a z USA, który został zaproszony do udziału w 13th International Staff Training Week. Profesor Case wygłosił wykład pt. “US media transformation and current situation”. Podczas prelekcji omówił czynniki, które po II wojnie światowej wpłynęły na transformację głównych mediów amerykańskich oraz przedstawił ich współczesny obraz.

Poza zajęciami dydaktycznymi Profesor Case wziął udział w szeregu spotkań akademickich oraz integracyjnych zorganizowanych przez Biuro Współpracy Międzynarodowej PANS, które wzbogaciły pobyt Profesora w Nysie. Składamy serdeczne podziękowania naszych studentkom i studentom, którzy zaangażowali się w organizację Międzynarodowego Tygodnia: Kindze Furmankiewicz, Dominice Lis, Jakubowi Makuchowi, Gracjanowi Surówce oraz Oliwii Wojtas.

Ważnym elementem programu było również wręczenie wybranym studentom i studentkom pierwszego i drugiego roku filologii angielskiej dyplomów uznania za udział w projekcie czytelniczym International Book Club (IBC). Projekt ten jest zarządzany przez Profesora Case’a, który również przygotował certyfikaty IBC. 

W zeszłorocznej edycji projektu studenci i wykładowcy PANS mieli również przyjemność współpracować ze słuchaczami Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie oraz uczniami z Ensenady, Baja California, w Meksyku, a także uczennicami ze szkoły podstawowej oraz średniej w Nysie. Z ramienia Uniwersytetu w Krakowie projekt koordynowały dr Sabina Nowak oraz dr Werona Król-Gierat, a z Meksyku - Julieta Nuñez Oviedo. Przygotowania do kolejnej edycji projektu, która będzie miała miejsce jesienią 2023 r., zostały już rozpoczęte. 

mgr Sebastian Zatylny
oraz
dr Agnieszka Kaczmarek

Galeria