Filologia angielska

Nyskie Anglojęzyczne Formy Artystyczne

Nyskie Anglojęzyczne Formy Artystyczne

Za nami pierwsze po okresie pandemii Nyskie Anglojęzyczne Formy Artystyczne odbywające się w ramach Dni Kultury Amerykańskiej i Brytyjskiej. Podczas wydarzenia uczniowie ze szkół podstawowych z Białej Nyskiej, Głuchołaz i Nysy zaprezentowali swoje świetne umiejętności językowe i aktorskie. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję do obejrzenia pięciu przedstawień w świątecznym klimacie przygotowanych przez młodzież wraz z nauczycielami. Główną ideą  przyświecającą nyskiemu festiwalowi jest zachęcenie dzieci i młodzieży do nauki języka angielskiego poprzez sztukę a także poznania bogatej kultury krajów anglojęzycznych.

Oprócz konkursu teatralnego, widownia wysłuchała także występów muzycznych koła naukowego Lingua Musica oraz brała udział w świątecznym karaoke, quizach, grach i zabawach przygotowanych przez studentów filologii angielskiej Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie.
Było nam niezmiernie miło gościć uczestników Nyskich Anglojęzycznych Form Artystycznych w murach naszej Uczelni i mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie w przyszłym roku. 
 

Galeria