Filologia angielska

Kolejna edycja projektu z Uniwersytetem w Kalifornii zakończona

Kolejna edycja projektu z Uniwersytetem w Kalifornii zakończona

W grudniu 2022 r. zakończyła się kolejna, piąta już, edycja projektu czytelniczego International Book Club (IBC). W tym roku, w ramach kontynuowanej współpracy z Kalifornijskim Uniwersytetem Stanowym w Bakersfield (CSUB), studenci i wykładowcy PANS mieli również ogromną przyjemność współpracować ze studentami Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie oraz uczniami z Ensenady, Baja California, w Meksyku. 

Wyrazy wdzięczności za owocną współpracę dla współkoordynatorek projektu, dr Sabiny Nowak oraz dr Werony Król-Gierat z Krakowa, Juliety Nuñez Oviedo z Meksyku, inicjatora IBC, profesora Emersona Case’a, a także Yuri Sakamaki i Katie Gonzalez z CSUB w Kalifornii.

W tegorocznej edycji projektu wspólnie czytaliśmy A Mighty Long Way: My Journey to Justice at Little Rock Central High School (2009) autorstwa Carlotty Walls LaNier i Lisy Frazier Page. Książka opisuje losy grupy nastoletnich Afroamerykanów, w historii USA zwanej jako „Little Rock Nine”, która po serii aktów dyskryminacji, przełamała społeczne bariery i z powodzeniem ukończyła kolejne stopnie edukacji w stanie Arkansas, gdzie mieszkańcy rasy czarnej dotkliwie odczuwali skutki segregacji rasowej.

Na zakończenie projektu, studenci zostali poproszeni o anonimowe wypełnienie ankiety. Podsumowaniem współpracy PANS z CSUB, Krakowem i Meksykiem niechaj będzie komentarz uczestnika/uczestniczki oceniającego/oceniającej kolejną edycję projektu IBC: „I believe this project is a nice idea for students and professors to share their academic experiences, and I can’t find a reason why it should not be continued”.

mgr Sebastian Zatylny i dr Agnieszka Kaczmarek

Galeria