Filologia angielska

Active Minds oraz Lingua Musica na Festiwalu Kół Naukowych PANS w Nysie

Active Minds oraz Lingua Musica na Festiwalu Kół Naukowych PANS w Nysie

W ubiegłym tygodniu, oba koła naukowe działające na filologii angielskiej Wydziału Neofilologii zaprezentowały swój dorobek naukowy i artystyczny.

SKN Active Minds, którego opiekunem jest mgr Sebastian Zatylny, zorganizowało m.in. maraton pisania listów w sprawie uwolnienia bezprawnie uwięzionych aktywistów oraz chętnie angażuje się w wydarzenia organizowane przez BWM naszej Uczelni.

Z kolei SKN Lingua Musica, pod opieką dr Aliny Bryll, może pochwalić się m. in. udanymi próbami przekładu melicznego, czyli śpiewanego, piosenek anglojęzycznych, a także prężnie działającym zespołem muzycznym, złożonym głównie z przyszłych filologów, który ma na koncie już kilka koncertów. To ostatnie nie udałoby się bez pomocy Kolegów i Studentów z realizacji dźwięku na Wydziale Jazzu, za co przy okazji serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do wysłuchania coveru Running Up That Hill (oryg. Kate Bush) oraz Riptide (oryg. Vance Joy) w wykonaniu SKN Lingua Musica w składzie: Łukasz Argasiński (perkusja), Wiktoria Dobrzańska (gitara), Maurycy Redlak (bas), Szymon Siembida (pianino elektryczne), Sara Cybulska (wokal) oraz Weronika Miskala (chórki).

Galeria