Administracja

Nasza Akademia podpisała umowę z ZUS i PIP

Nasza Akademia podpisała umowę z ZUS i PIP

W dniu 06 czerwca 2024 r. w auli Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie, na ul. Obrońców Tobruku, w ramach obchodów 90-lecia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odbył się dzień otwarty pt. „Nasza strategia – bezpieczna przyszłość”. 

W trakcie uroczystości nastąpiło oficjalne podpisanie Umowy o współpracy pomiędzy Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Nysie a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz pomiędzy Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Nysie a Okręgowym Inspektoratem Pracy w Opolu.

W części merytorycznej studenci mogli wysłuchać wiele ciekawych prelekcji z zakresu działalności ZUS, Otwartych Funduszy Emerytalnych i Pracowniczych Planów Kapitałowych, a także  różnych form zatrudnienia. Całość kończyła dyskusja „Legalnie pracuję, legalnie zatrudniam”.

Jednym z elementów programu była uroczysta ceremonia rozdania nagród w ramach konkursu polegającego na napisaniu eseju na temat „Dziewięć dekad ZUS. Adaptacja systemu ubezpieczeń społecznych do dynamicznie zmieniających się wyzwań współczesnego świata”. Był to konkurs realizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Wydział Nauk Ekonomicznych PANS w Nysie. W konkursie rozdano nagrody w dwóch kategoriach: uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz studenci. W kategorii studentów zwyciężyła Pani Daria Hnytko, studentka III roku studiów I stopnia na kierunku administracja, która jednocześnie studiuje na I roku studiów II stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.

Galeria