Administracja

Wizyta studentów administracji w Krajowej Szkole Administracji Publicznej

Wizyta studentów administracji w Krajowej Szkole Administracji Publicznej

Dnia 9 czerwca studenci I roku administracji magisterskiej oraz II roku administracji licencjackiej pod opieką dr Janusza Kawalca udali się do Warszawy z wizytą studyjną.

Pierwszym naszym celem był budynek Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie urzęduje Premier oraz odbywają się posiedzenia rządu. Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej w Departamencie Służby Cywilnej KPRM opowiedział studentom czy jest służba cywilna, ilu jest urzędników tej kategorii, w jakich miejscach pracują, jakie mają obowiązki i przywileje i jak zostać urzędnikiem służby cywilnej.

Po ciekawej prelekcji i pytaniach udaliśmy się do Krajowej Szkoły Administracji Publicznej im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Tam poznaliśmy historię szkoły, zasady rekrutacji do niej, program studiów, uprawnienia studentów oraz perspektywy pracy. Zwieńczeniem wizyty były bardzo ciekawe warsztaty instruktora Szkoły dotyczące zarządzania projektami publicznymi. Dowiedzieliśmy się co to jest projekt, jakie są jego etapy oraz co jest kluczowe w realizacji każdego projektu.

Galeria