Dietetyka

Wizyta PROFESOR KANER-Tohtak z Uniwersytetu z TURCJI gości na kierunku dietetyka PANS w Nysie

Wizyta PROFESOR KANER-Tohtak z Uniwersytetu z TURCJI gości na kierunku dietetyka PANS w Nysie

W ostatnim czasie pracownicy kierunku dietetyka Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej PANS w Nysie mieli okazję gościć prof. Gulsah Kaner-Tohtak z Izmir Katip Celebi University z Turcji, która uczestniczyła również w International Staff Training Week organizowanym przez Biuro Współpracy Międzynarodwej PANS w Nysie.

Pierwszego dnia wizyty Pani dr Jagoda Rydelek-Pęk, adiunkt Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej PANS w Nysie zaprezentowała Pani Profesor Kaner-Tohtak infrastrukturę uczelnianą, w tym nowoczesne pracownie specjalistyczne tj. pracownia antropometryczna czy pracownia technologiczna.

W drugim dniu wizyty odbył się wykład pod tytułem: „Metabolic Dysfunction-Associated Fatty Liver Disease: The Role of the Gut-Liver Axis”, przez honorowego gościa. Spotkał się on z dużym zainteresowaniem studentów dietetyki oraz PKC – psychofizycznego kształtowania człowieka. W tym dniu Pani Prodziekan kierunku dietetyka Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej PANS w Nysie prof. Ewa Malczyk oraz Pani dr n. med. Marta Misiarz, adiunkt Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej PANS w Nysie sprawowały pieczę nad sprawnym przebiegiem wydarzenia.

Trzeciego dnia Pani Profesor Joanna Wyka – kierunkowy koordynator ds. współpracy międzynarodowej, na spotkaniu z Panią Profesor Kaner-Tohtak poruszyła kwestie możliwej współpracy kierunku dietetyka PANS w Nysie z Izmir Katip Celebi University.

W czwartym dniu zaproszono na spotkanie z Panią Profesor Kaner-Tohtak władze Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej PANS w Nysie oraz pracowników kierunku dietetyka, w tym: Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Ficznej PANS w Nysie prof. Romana Palacza, Prodziekan – kierunku dietetyka PANS w Nysie prof. Ewę Malczyk, prof. Elżbietę Grochowską-Niedworok,  prof. Marzenę Zołoteńkę-Synowiec i dr Martę Misiarz. W niezwykle miłej atmosferze omówione zostały przyszłe zasady współpracy.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia w social mediach tj.: Facebook oraz Instagram – Dietetyka PANS w Nysie. 
 

Galeria