Dietetyka

Projektowanie 3D dietetycznych narzędzi do SWP w pracowni technologicznej

Projektowanie 3D dietetycznych narzędzi do SWP w pracowni technologicznej

W dniu 5.06.2023 uczniowie szkół średnich z Nysy mieli okazję uczestniczyć w warsztatach dotyczących projektowania 3D dietetycznych narzędzi do szacowania wielkości porcji (SWP) w pracowni technologicznej. Zajęcia poprowadziła Pani dr n. zdr. Jagoda Rydelek-Pęk, koordynator ds. współpracy ze szkołami średnimi – kierunek dietetyka PANS w Nysie.

Na początku spotkania młodzież została wprowadzona w tajniki SWP. Następnie po obejrzeniu infrastruktury Uczelni, w tym specjalistycznych pracowni kierunku dietetyka młodzież obejrzała film związany z niedożywieniem ilościowym i jakościowym w kontekście SWP. Kluczowym momentem spotkania było przygotowanie przez młodzież dietetycznych modeli żywności tj.:

  • pierogów ze specjalnej masy gwarantującej trwałość wykonanych modeli;
  • kromek pieczywa chleba pszenno-żytniego oraz kromek pieczywa żytniego z użyciem filamentów PLA zgodnie z instrukcją wykonania zadania.

Nad wyjątkową atmosferą czuwała Pani Doktor oraz studentki dietetyki, które cierpliwie, życzliwie i z niezwykłą pasją pomagały młodzieży wykonywać wymagające zadania. Niezwykła fotorelacja z wizyty studyjnej została przedstawiona w mediach społecznościowych tj.: Facebook oraz Instagram - Dietetyka PANS w Nysie.
 

Galeria