Dietetyka

Portion Distortion i nowoczesne dietetyczne narzędzia 3D do SWP w pracowni komputerowej

Portion Distortion i nowoczesne dietetyczne narzędzia 3D do SWP w pracowni komputerowej

Podczas wizyty studyjnej uczniowie szkół średnich z Nysy w dniu 7.06.2023 wzięli udział w warsztatach komputerowych pt.: „Portion Distortion – nowoczesne narzędzia do szacowania wielkości porcji (SWP) w dietetyce”. Zajęcia zostały poprowadzone przez Panią dr n. zdr. Jagodę Rydelek-Pęk, adiunkta kierunku dietetyka Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej PANS w Nysie. 

Po teoretycznym wprowadzeniu w świat zagadnień związanych z SWP, młodzież miała niezwykłą okazję spróbować swoich sił w szacowaniu wielkości porcji wybranych produktów spożywczych i potraw ze zdjęć wyświetlanych na indywidualnych stanowiskach komputerowych.

Kolejnym etapem wizyty było zwiedzanie Uczelnianej infrastruktury, dzięki której uczniowie mogli poczuć klimat studiowania w Nysie. Szczególnie, że o ten klimat dbały studentki dietetyki pomagające podczas organizacji tego przedsięwzięcia.

Ostatnim elementem wizyty było wykonanie projektów 3D kromek pieczywa pszenno-żytniego oraz pieczywa razowego z użyciem filamentów PLA w oparciu o rzeczywiste modele żywności, a także karty pracy ułatwiające wykonanie nowoczesnych modeli żywieniowych.

Fotorelacja z wydarzenia została zamieszczona w mediach społecznościowych kierunku Dietetyka PANS w Nysie tj.: Facebook oraz Instagram.

Galeria