Dietetyka

I Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Interdyscyplinarność edukacyjna XXI wieku"

I Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Interdyscyplinarność edukacyjna XXI wieku"

W dniach 10-12. 06.2026 Pani prof.dr hab. E. Grochowska-Niedworok uczestniczyła w I Międzynarodowej Konferencji Naukowej nt Interdyscyplinarność Edukacyjna XXI wieku. Konferencja zorganizowana była przez Wydział Nauk Społecznych PANS w Nysie I Wydział Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku. Temat wystąpienia: A healthy environment in kindergarten and school in preventing and reducing overweight and obesity in children.

Tematyka konferencji dotyczyła edukacji XXI wieku w różnych kontekstach (formalnym, poza formalnym i nieformalnym) a także uczenia się na wszystkich etapach życia, począwszy od najmłodszych lat do późnej starości, w tym osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, grup defaworyzowanych oraz mniejszości narodowych i etnicznych (imigrantów) niezależnie od ich środowiska społeczno-gospodarczego. Jej celem była promocja i popularyzowanie osiągnięć naukowych, przyczyniających się do rozwoju edukacji w XXI wieku, prezentowanie założeń teoretycznych i wyników badań w tym zakresie, wymiana dobrych praktyk i doświadczeń dotyczących wspierania poprawy jakości, atrakcyjności i dostępności ofert w zakresie edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych a także zwrócenie uwagi na zwiększenie uczestnictwa w edukacji osób o szczególnych potrzebach edukacyjnych, grup defaworyzowanych oraz mniejszości narodowych i etnicznych (migrantów) niezależnie od ich środowiska społeczno-gospodarczego. W związku z powyższym tematyka konferencji koncentrowała się na następujących zagadnieniach:

1. Interdyscyplinarność edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

2. Interdyscyplinarność edukacji szkolnej

3. Interdyscyplinarność edukacja dorosłych

4. Interdyscyplinarność w kształceniu osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Link do programu konferencji