Psychofizyczne kształtowanie człowieka

Antropomotus

Studenckie Koło Naukowe Antropomotus

 

Informacje dotyczące koła:

Nazwa koła pochodzi od słowa Antropomotoryka.
Antropomotoryka (nauka o ruchach człowieka). Człon antropo w założeniach znaczy ludzki od greckiego antropos, natomiast dla członu motoryka znajdujemy kilka źródeł łacińskich np., od motio ruch, motus ruch, trzęsienie ziemi, ale także motor ten, kto porusza i od morere ruszać się oraz moreo poruszać.

Antropomotoryka - jest to całokształt czynności ruchowych, sfery ruchowej aktywności, a więc wszystko to co dotyczy poruszania się w przestrzeni na wskutek zmian położenia całego ciała lub jego części względem siebie .

Nasze koło naukowe zajmuję się więc wszelkiego rodzaju aktywnością fizyczną związaną głównie z nieustanym udoskonalaniem ciała, naszej siły czy też wytrzymałości. Przede wszystkim chodzi tutaj o takie dziedziny jak: kalistenika, gimnastyka, ćwiczenia siłowe, wytrzymałościowe , itp.

Historia koła:

SKN Antropomotus powstało dnia: 17.05.2017 r. Siedziba kola znajduje się przy ulicy: Głuchołaskiej 12 ,w budynek X. Zainspirowani i gotowi zgłębiać wiedzę studenci PKC razem opiekunem postanowili poszerzać zainteresowania z zakresu różnych form doskonalenia siły i wytrzymałości ciała ludzkiego.

Władze i członkowie koła:

Poniżej wszyscy członkowie koła podzieleni ze względu na swoją funkcję:

Opiekun koła: mgr Marcin Dykta
Skarbnik: Maria Grabska
Przewodniczący: Wiktor Orzeszko

Inni członkowie:

  • Bartosz Amrogowicz,
  • Adam Skrobek,
  • Wiktor Strzelecki,
  • Tomasz Rabenda,
  • Natalia Wrona,
  • Jowita Grodzicka

Cele koła:

Rozwijanie zainteresowań związanych z różnymi formami aktywności fizycznej. Doskonalenie siły, wytrzymałości, szybkości oraz nauka i doskonalenie umiejętności w danych dziedzinach sportu o charakterze autotelicznym i heterotelicznym takich jak np. kalistenika, kulturystyka, Crossfit, atletyka i inne. Spotkania dyskusyjne, publikacje w wydawnictwach naukowych, dydaktycznych i dydaktyczno- naukowych. Analiza problemów naukowych. Wyjazdy studyjne i promowanie sportu oraz aktywności ruchowej.

Wydarzenia:

Członkowie koła doskonalą wiedzę i umiejętności z zakresu aktywności fizycznej dzięki wyjazdom na różnego rodzaju zawody podczas Akademickich Mistrzostwach Polski. Aktualnie wśród dyscyplin, które wykazują wzmożoną aktywność mamy piłkę siatkową, futsal, ergomert, kolarstwo górskie, narciarstwo, biegi przełajowe koszykówkę i piłkę nożną.