Filologia germańska

Wspólne warsztaty kulturoznawcze studentów PANS w Nysie i Uniwersytetu Wrocławskiego

Wspólne warsztaty kulturoznawcze studentów PANS w Nysie i Uniwersytetu Wrocławskiego

W dniach 21-22 grudnia  2023 miały miejsce zajęcia połączone ze zwiedzaniem Nysy realizowane w ramach działalności Kół Naukowych Germanistów z Nysy i Wrocławia Organizatorami i opiekunami przedsięwzięcia byli prof. Wojciech Kunicki i dr Natalia Żarska.

Udział wzięli studenci filologii germańskiej PANS w Nysie i Uniwersytetu Wrocławskiego.

Program obejmował m.in. zwiedzanie Muzeum Powiatowego w Nysie. W tym miejscu pragniemy podziękować Panu Dyrektorowi Muzeum Edwardowi Hałajko za bardzo ciekawe wykłady i oprowadzenie po muzeum. Ponadto studenci odwiedzili nyskie świątynie: bazylikę św. Jakuba i Agnieszki oraz kościół pw. św Piotra i Pawła, skarbiec świętego Jakuba, grób Josefa von Eichendorffa na Cmentarzu Jerozolimskim oraz altanę Eichendorffa. Wyjazd miał na celu poszerzenie wiedzy na temat historii i kultury w byłym Księstwie Nyskim. Obok prelekcji miała miejsce mała konferencja, na której studenci wygłaszali przygotowane przez siebie referaty. 

Jeszcze raz składamy podziękowania Panu Dyrektorowi Hałajko oraz księdzu proboszczowi ks. Zbigniewowi Cieśli za umożliwienie wejścia do skarbca.

Galeria