Oficyna Wydawnicza

Zarządzanie wiedzą w regionie. Rola pielęgniarki w nowoczesnym leczeniu ran przewlekłych

Zarządzanie wiedzą w regionie. Rola pielęgniarki w nowoczesnym leczeniu ran przewlekłych

Redakcja: Tomasz Malczyk
ISBN: 978-83-60081-37-2
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza PWSZ w Nysie
Rok wydania: 2010
Liczba stron: 74 
Spis treści - pobierz (.pdf)


Tom pokonferencyjny konferencji pt. Rola pielęgniarki w nowoczesnym leczeniu ran przewlekłych, zorganizowanej w ramach Nyskiego Festiwalu Nauki jesienią br.
Celem konferencji była analiza stanu edukacji z zakresu nowoczesnego leczenia ran personelu medycznego, ze szczególnym wskazaniem na pielęgniarki sprawujące opiekę nad chorym w zakładach opieki zdrowotnej, a także w środowisku domowym.
1. Wskazanie na stan wiedzy z dziedziny leczenia i pielęgnowania chorych z raną przewlekłą oraz sposoby i możliwości rozwoju wiedzy i umiejętności praktycznych w tym zakresie wśród lekarzy, pielęgniarek i innych osób sprawujących opiekę nad chorym z rana przewlekłą.
2. Popularyzowanie wiedzy wśród lekarzy, pielęgniarek, studentów kierunku pielęgniarstwo na temat diagnostyki powstawania różnych ran i metod ich nowoczesnego leczenia, a także edukacja samych pacjentów i ich rodzin.
3. Rozpowszechnienie najnowszych osiągnięć naukowych z zakresu diagnostyki, leczenia i pielęgnowania chorych z raną przewlekłą wśród lekarzy, pielęgniarek, studentów kierunku Pielęgniarstwo.
4. Wskazanie na korzyści płynące z stosowania nowoczesnych metod leczenia ran o różnej etiologii ( poprawa jakości życia chorego, korzyści terapeutyczne, ekonomiczne).
5. Wskazanie roli szkolnictwa wyższego w inicjowaniu wdrażania nowoczesnych standardów leczenia ran w praktyce pielęgniarskiej.
6. Promocja osiągnięć nauki w tematyce medycznej/pielęgniarskiej, a tym samym Promocja Instytutu Pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie.
7. Wskazanie na rolę edukacyjną pielęgniarki w zakresie rozpowszechniania wiedzy i umiejętności nowoczesnego leczenia ran wśród pacjentów i ich rodzin.
8. Stworzenie możliwości dyskusji i wymiany doświadczeń w gronie lekarzy i pielęgniarek zajmujących się leczeniem ran.
9. Włączenie się w działania na rzecz zwiększenia dostępności nowoczesnego leczenia ran w województwie opolskim, powiecie nyskim.