Jazz i muzyka estradowa

Nasi studenci znów oczarowali publiczność!

Nasi studenci znów oczarowali publiczność!

Pełna sala, muzyczny kunszt, kojący głos Mietka Szcześniaka, a wszystko zwieńczone długą owacją na stojąco – tak w skrócie wyglądał premierowy koncert płyty Big Bandu Wydziału Jazu naszej Akademii. 

W środę, 24 maja w Nyskim Domu Kultury nasi wykładowcy i studenci zaprezentowali materiał nad którym pracowali wiele miesięcy. Gości przywitał Dziekan Wydziału Jazzu Roman Hudaszek. Od pierwszych nut było wiadomo, że mamy do czynienia z czymś wyjątkowym. 

𝗔𝗹𝗯𝘂𝗺 "𝗦𝗶𝗻𝗴𝗶𝗻𝗴 & 𝗦𝘄𝗶𝗻𝗴𝗶𝗻𝗴" w wykonaniu studentów, absolwentów i wykładowców Wydziału Jazzu Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie pod dyr. Piotra Schmidta to największe hity amerykańskiej muzyki swingowej rozpopularyzowane przez takich artystów jak Frank Sinatra czy Michael Buble oraz takie big bandy jak Count Basie Orchestra czy Quincy Jones Orchestra. W środę mogliśmy usłyszeć je na żywo.

Tego wieczora na scenie pojawił się także gość specjalny, Mietek Szcześniak, artysta tyleż utalentowany, co skromny. Znów swym kojącym głosem zabrał widzów w sentymentalną muzyczną podróż. Zachwycona publiczność w Nyskim Domu Kultury nagrodziła artystów długą i żywiołową owacją na stojąco. Na koniec wydarzenia Rektor naszej Akademii prof. Przemysław Malinowski podziękował wykładowcom i studentom Wydziału Jazzu za kolejny muzyczny projekt, który spotkał się z tak entuzjastycznym przyjęciem i o którym jest głośno nie tylko w naszym mieście. 

Dodajmy, że limitowana ilość egzemplarzy płyty dostępna będzie w sprzedaży w tzw. dobrych sklepach muzycznych, natomiast od 24 maja albumu posłuchać można także w popularnych serwisach streamingowych.

Galeria