Jazz i muzyka estradowa

Big Band Wydziału Jazzu nagrywa płytę. Efekty już w maju!

Big Band Wydziału Jazzu nagrywa płytę. Efekty już w maju!

Każdy artysta muzyk marzy o tym, by wydać płytę. Nasi studenci na Wydziale Jazzu są właśnie w trakcie nagrywania krążka. Już za kilka miesięcy posłuchamy efektów ich pracy.

- Przez cały obecny rok akademicki trwają prace związane z nagrywaniem płyty. To niesamowita przygoda, edukacja, ale i zabawa. Nie możemy już doczekać się ostatecznych rezultatów – mówi Piotr Schmidt, wykładowca na Wydziale Jazzu PANS w Nysie.

Na płycie znajdzie się 8 utworów z repertuarem największych gigantów w historii amerykańskiego jazzu. W projekt zaangażowanych jest około 30 osób. Nieco ponad połowa to aktualni studenci, przy nagrywaniu pomagają też absolwenci naszego Wydziału Jazzu, którzy po opuszczeniu murów Uczelni doskonale radzą sobie na rynku muzycznym.

- Nagrywanie idzie bardzo sprawnie. Mamy wspaniałego realizatora Macieja Prokopowicza. Nad wszystkim czuwa oczywiście także Piotr Schmidt, nasz wykładowca. Nagrywanie sprawia nam bardzo dużą frajdę. To w tej chwili nasz priorytet  – mówi Angelika Kaschuba, studentka Wydziału Jazzu PANS w Nysie.

- Muzyka jest też naszą odskocznią od problemów dnia codziennego. W studio możemy porozmawiać, wymienić doświadczenia i stworzyć coś naprawdę dobrego – dodaje Jakub Krasoń, student Wydziału Jazzu PANS w Nysie.

W kwietniu przedstawimy materiał filmowy z nagrywania płyty i zaprosimy na jej oficjalną premierę.

Galeria