Kosmetologia

Zastosowania klamer korekcyjnych

Zastosowania klamer korekcyjnych

Dnia 11.05 2023 r. studentki SKN EZiS oraz studentki II i III roku kierunku kosmetologii, miały okazję uczestniczyć w pokazie przeprowadzonym przez wieloletniego trenera podologii, Panią mgr Bernadettę Chudzikowską – Łaś.

Pani  Bernadetta Chudzikowska-Łaś - magister edukacji zdrowia, kosmetolog specjalista ds. podologii od 2001 roku zajmuje się specjalistyczną pielęgnacją stóp. Właściciel, instruktor, wykładowca w szkole podologii Bernadetty Chudzikowskiej-Łaś we Wrocławiu. Ukończyła specjalistyczne kursy podologiczne w Polsce i Niemczech. Autorka licznych artykułów w dziedzinie podologii. Od wielu lat prowadzi praktykę podologiczną. Współpracuje z Wojewódzką Poradnią Stopy Cukrzycowej jako konsultant programu profilaktyki Zespołu Stopy Cukrzycowej.

Dzisiejszy pokaz dotyczył zastosowania klamer korekcyjnych. Omówione zostały  rodzaje korekcji wrastającej płytki paznokciowej, dobór aparatu korygującego stosownie do problemu. Następnie na chętnych studentkach, szkoleniowiec zastosowała klamry w zależności od zaawansowania zmian w obrębie płytki paznokciowej:

  • KLAMRA PODOFIX
    Plastikowo-metalowa klamra do przyklejania. Może być używana praktycznie na każdego rodzaju zdeformowanych, boleśnie wrośniętych, a także zawiniętych paznokciach. Dodatkowo użycie klamry korygującej podofix  jest zalecane w leczeniu hypergranulacji suchej i odcisków w obrąbku naskórkowym paznokcia. Klamra ta jest również odpowiednia dla kosmetycznej korekty zniekształconych paznokci oraz jako wstępne leczenie do zastosowania klamry 3TO lub innej drucianej klamry. Występuje w 3 wielkościach: S, M, L. Klamry występują w setach z narzędziami oraz jako produkty uzupełniające – 1 opakowanie w danym rozmiarze i chusteczki alkoholowe.
  • KLAMRA COMBIPED
    Klamra metalowa-jednostronna. Jest klamrą przyklejaną jednostronnie, z drugiej strony – haczyk. Powinna być stosowana przy jednostronnym wrastaniu płytki, lecz intensywnym stanie zapalnym z hypergranulacją z wysiękami. Stanowi najbezpieczniejsze rozwiązanie w korekcji wrastających paznokci w przypadku wrastania jednostronnego i w przypadku cienkiej płytki (zapobiega pęknięciu). Terapeuta wybiera grubość druta, z  którego wykonana jest klamra i sam reguluje długość ramienia klamry. Taki rodzaj korekcji zapobiega uszkodzeniu płytki w przypadku, gdyby wybrano innego rodzaju zbyt mocny aparat ortonyksyjny.
  • KLAMRA 3TO
    Jest innowacyjnym i ekonomicznym rozwiązaniem dla problemu wrastających paznokci. 3TO wykonana jest z stali chirurgicznej o możliwościach sprężynowania. Odpowiednio ukształtowana ręcznie za pomocą specjalnych narzędzi, wyprofilowana do kształtu wrastającego paznokcia daje nam duże możliwości korekty. Klamra 3TO dostępna jest w 1 wersji z wyprofilowaną omegą bez zakończeń, które wykonujemy sami. Indywidualne wykonanie haczyków pozwala na ustalenie siły działania ramienia klamry Dzięki takiemu zastosowaniu nie uszkodzimy płytki paznokcia w miejscu, w którym jest ona zdrowa w przypadku wrastania jednostronnego. 3TO została zakwalifikowana i potwierdzona badaniami jako klamra medyczna.

Galeria