Kosmetologia

Szkolenia w MEDIKA ITALIA

Szkolenia w MEDIKA ITALIA

W dniach od 17.05 – 21.05.2022 r. wykładowczynie (dr M. Rogóż, mgr A. Pulik, mgr M. Grabas – Wyrwich, mgr M. Podborączyńska) Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej (kierunek kosmetologia)  na zaproszenie firmy MEDIKA ITALIA S.R.L. uczestniczyły w międzynarodowym szkoleniu w ramach programu ERASMUS.

Przedstawiciele w/w firmy w ciągu kilkudniowego szkolenia przedstawili filozofię i historię swojej firmy, której siedziba znajduje się w Rzymie.

Marka Medika to profesjonalne sprzęty dedykowane kosmetologom oraz medycynie estetycznej. Medika to nie tylko najnowsza technologia urządzeń,  piękno ich wykonania i profesjonalizm doceniany wśród odbiorców na całym świecie, to także konsultowana z lekarzami i naukowcami jakość.

Głównym tematem szkolenia było zastosowanie najnowszego lasera  stworzonego przez firmę – Trio Laser  wykorzystującego  3 rodzaje długości fal 755nm, 808nm, 1064nm. Omówione zostały także pozostałe najnowsze metody i technologie związane z zastosowaniem laseroterapii. Następnie w ramach dyskusji porównane zostały wymienione technologie w odniesieniu do trwałego usuwania zbędnego owłosienia wybranych partii ciała.

Szkoleniowcy Medika Italia zaprezentowali również swoje autorskie  preparaty pielęgnacyjne oparte na składnikach aktywnych stosowanych  w połączeniu z laseroterapią.

Każda uczestniczka szkolenia miała okazję w praktyce wykorzystać zastosowanie w/w technologii na różnych partiach ciała zgodnie z wcześniej zaprezentowaną metodyką, a także po wnikliwym wykluczeniu p – wskazań u osób przybyłych na zabiegi testowe.

Galeria