Kosmetologia

Podologia szkolenie z ortonyksji dla studentek kierunku kosmetologia w ramach projektu ,,Program rozwoju PWSZ w Nysie etap II - doskonalenie jakości kształcenia”

Podologia szkolenie z ortonyksji dla studentek kierunku kosmetologia w ramach projektu ,,Program rozwoju PWSZ w Nysie etap II - doskonalenie jakości kształcenia”

W dniach 09 i 10 marca 2023 r, w ramach projektu Program rozwoju PWSZ w Nysie etap II - doskonalenie jakości kształcenia, grupa 10 -u studentek III roku kierunku kosmetologia, wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej, wzięła udział w szkoleniu ,,Podologia szkolenie z ortonyksji’’. 

Celem szkolenia było nabycie teoretycznych wiadomości i praktycznych umiejętności z zakresu korekcji wrastających paznokci i aplikacji różnych klamer korygujących w zależności od przypadku min. w przypadku zagrożenia powstania stopy cukrzycowej na skutek stanu zapalnego w wale paznokciowym spowodowanego przez niewłaściwe ułożenie płytki paznokciowej. Szkolenie 2 dniowe, obejmowało tematykę z zakresu tematyki klamer korygujących posiadających atesty medyczne - PODOSTRIPE, COBIPED, 3TO.

Szkoleniowiec Pani Bernadetta Chudzikowska- Łaś, omówiła zagadnienia dotyczące poszczególnych klamr, zademonstrowała posługiwanie się specjalistycznymi narzędziami i klamrami w trakcie pierwszego dnia szkolenia na fantomach paznokci (praca ta miała na celu oswojenie się z klamrami i naukę ich aplikacji), a następnie już w trakcie drugiego dnia uczestniczki szkolenia wykonywały aplikacje na żywych organizmach. 

Bardzo dziękujemy Pani Szkoleniowiec za przekazanie cennych wskazówek podczas szkolenia.
 

Galeria