Kosmetologia

Nyski Festiwal Nauki na kierunku Kosmetologia

Nyski Festiwal Nauki na kierunku Kosmetologia

W dniach 20-21.09 2023 odbył się XVII Nyski Festiwal Nauki. Uczniowie którzy odwiedzili naszą uczelnie mieli możliwość uczestniczyć w wykładach oraz warsztatach zorganizowanych przez wykładowców na kierunku Kosmetologia. 

Tematy które  zaproponował kierunek Kosmetologii to :

  • "Wpływ zanieczyszczenia na skórę człowieka"
  • "Diagnostyka cery w oparciu o aparaturę pomiarową NATI"
  • "Makijaż nastolatki krok po kroku"
  • "Przetestuj swoje zmysły"
  • "Różnorodność tkanek zwierzęcych – obserwacje mikroskopowe"

W ramach warsztatów „Przetestuj swoje zmysły” uczestnicy mieli okazję spróbować swoich sił w testach wykonywanych rutynowo w analizach sensorycznych, czyli analizach dokonywanych za pomocą zmysłów. Uczestnicy sprawdzali  sprawność zmysłu wzroku w zakresie zdolności rozróżniania barw oraz sprawność zmysłu czucia powierzchownego. Test zdolności rozróżniania  barw wykonywano z użyciem tablic barwnych Ishihary, a test wrażliwości zmysłu czucia na materiałach sypkich różnej wielkości oraz próbkach materiałów o różnej strukturze powierzchni.

Podczas warsztatów dotyczących diagnostyki cery uczestnicy mieli możliwość zdiagnozować swoją cerę oraz dowiedzieć się jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja skóry. Zostały omówione najczęstsze problemy  skórne z którymi borykają się młode osoby. 
 

Galeria