Kosmetologia

Kształtowanie sylwetki zabiegami hydroterapii i balneoterapii

Kształtowanie sylwetki zabiegami hydroterapii i balneoterapii

Dnia 31.05.2023r. studentki II roku, studiów stacjonarnych i niestacjonarnych pod opieką dr Ewy Szury i mgr Moniki Podborączyńskiej kierunku kosmetologia udały się do Uzdrowiska Wojciech, w Lądku Zdrój w ramach zajęć z przedmiotu „Kształtowanie sylwetki zabiegami hydroterapii i balneoterapii”.

Zdrój Wojciech to przepiękny obiekt zbudowany w 1680 r, bezpośrednio nad gorącym i bijącym do dziś, źródłem wody mineralnej. Wyróżnia się piękną oryginalną neobarokową bryłą, a w niej znajduje się odrestaurowany basen na wzór termy tureckiej, oferujący kąpiele w wodzie siarczkowo- fluorkowej, pochodzącej ze źródła „Zdzisław”, o temperaturze sięgającej 45 st. C.

W uzdrowisku studentki skorzystały z następujących  zabiegów: kąpiel w basenie termalnym, kąpiele perełkowe w marmurowych wannach, masaż wirowy kończyn dolnych i górnych oraz fasony borowinowe kończyn górnych i dolnych. 

Po serii zabiegów można było spróbować wód mineralnych w pijalni, a także pospacerować po przepięknym parku otaczającym uzdrowisko.

Wszystkie studentki wróciły zadowolone, zrelaksowane i piękniejsze wink

Galeria