Biuro Praktyk i Karier Zawodowych

Nasi absolwenci dzielą się swoim doświadczeniem ze studentami

Nasi absolwenci dzielą się swoim doświadczeniem ze studentami

Na Wydziale Nauk Technicznych PWSZ w Nysie zorganizowano spotkanie z przedstawicielami firmy Progressive Technology z Berkshire (Wielka Brytania). Firmę reprezentowali nasi absolwenci kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji Łukasz Cieślik i Mateusz Mielec.

Przedmiotem działalności firmy jest wieloosiowa obróbka CNC oraz technologa DMLS (ang. Direct Metal Laser Sintering), które są wykorzystane m.in. do budowy bolidów formuły F1.

Technologia DMLS to metoda wytwarzania przyrostowego z proszków metali, umożliwia produkcję elementów, których nie można wytworzyć za pomocą konwencjonalnych metod np.: odlewem, obróbką skrawaniem lub innych metod obróbki metalu.

Przedmiotem wizyty było spotkanie ze studentami kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji w celu zaproponowania możliwości odbycia praktyk studenckich, staży oraz propozycji pracy zawodowej po studiach. Jednocześnie firma w ramach współpracy z Uczelnią przekazała najnowsze oprogramowanie do nauki programowania obrabiarek sterowanych numerycznie Hyper MiLL.

Wywiady z naszymi absolwentami na kanale YouTube PWSZ w Nysie: 

Galeria