Akademicki Związek Sportowy

AMP'y

AMP'y, czyli Akademickie Mistrzostwa Polski, to cykl zawodów sportowych, w których rywalizują ze sobą studenci ponad 200-stu polskich uczelni w ponad 40 konkurencjach sportowych. Rozgrywki organizuje od początku ich powstania Akademicki Związek Sportowy, a nasza Uczelnia startuje w AMP'ach od 2006 roku.

Mistrzostwa pozwalają wyłonić najlepsze uczelnie w poszczególnych typach. Na podstawie klasyfikacji generalnej przyznawane są tytuły i medale dla czołowych uczelni z grona: politechnik, uniwersytetów, akademii wychowania fizycznego oraz uczelni medycznych, zawodowych i niepublicznych.

Nasza uczelnia od kilku lat staje na podium w rywalizacji uczelni zawodowych, w roku 2016 zajęliśmy 3 miejsce, a w klasyfikacji generalnej PWSZ w Nysie zajęła 48 miejsce.

Wszystkie przydatne informacje o AMPach, terminarz zawodów, klasyfikacje i historię znajdziesz TUTAJ.

AMP'y pomogą Ci w uzyskaniu stypendium

Stypendium rektora dla najlepszych studentów może otrzymać student, który uzyskał za poprzedni rok studiów wysoką średnią ocen lub posiada osiągnięcia naukowe, artystyczne lub wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym.

Wszystkie informacje dotyczące zasad przyznawania stypendium znajdziesz na stronie Biura Pomocy Materialnej i Obsługi Osób Niepełnosprawnych PANS w Nysie.