Akademicki Związek Sportowy

Drugie miejsce żeńskiej pary z Nyskiej Uczelni w wojewódzkich mistrzostwach w siatkówce plażowej kobiet w ramach Akademickich Mistrzostw Polski!

Drugie miejsce żeńskiej pary z  Nyskiej Uczelni w wojewódzkich mistrzostwach w siatkówce plażowej kobiet w ramach Akademickich Mistrzostw Polski!

W ostatni czwartek, na boiskach Jeziora Nyskiego odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn na poziomie wojewódzkim. Do rywalizacji przystąpiło 12 par męskich i 9 par żeńskich. Awans do półfinału AMP, który odbędzie się 02-03.06.2024 we Wrocławiu miały prawo uzyskać cztery pary mężczyzn jak i kobiet.

Wśród kobiet najlepszymi okazały się zawodniczki Uniwersytetu Opolskiego Joanna Moczko-Knapiak i Natalia Kowalik, na drugim stopniu podium stanęły zawodniczki PANS Nysa Zuzanna Michalik i Anna Śmidowicz. Trzecie i czwarte miejsce zajęły również pary z Uniwersytetu Opolskiego i to one będą reprezentować województwo w rozgrywkach centralnych. W zawodach wzięły jeszcze udział Karolina Natanek i Justyna Zych reprezentując naszą uczelnię które, musiały zadowolić się piątym miejscem. Wśród Panów najlepsi Byli Mateusz Szpernalowski i Adam Lorenc, którzy pokonali w finale Jakuba Hajduka i Krzysztofa Kołtowskiego - wszyscy WZSiA z Opola. Nasi panowie nie startowali. Nasze pary siatkarskie poprowadził mgr Marcin Dykta.

Życzymy sukcesów w półfinałach AMP w siatkówce plażowej kobiet naszej parze – Michalak – Śmidowicz!