Akademicki Związek Sportowy

Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce nożnej

W dniu 13.05.2024 w Opolu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce nożnej. PANS w Nysie po porażce z Politechniką zmierzyła się z Uniwersytetem Opolskim. UO zaczął mecz bardzo skoncentrowany i po 25 minutach prowadził już 2:0, to nie zniechęciło drużyny z Nysy. Ambitnie walczący Nysanie strzelili jednego gola, chwilę później drugiego i do pełni szczęścia brakowało im tylko jednej bramki. W ostatnich minutach spotkania 100% sytuacji jednak nie udało się wykorzystać i ostatecznie naszej drużynie przypadło miejsce 3 . Niestety nie jest ono premiowane udziałem w kolejnym etapie AMP.

Na boisku mogliśmy zobaczyć naszego pracownika mgr Marcina Dyktę, ktory dzielnie starał się pomóc młodszym studentom. Skład PANS w Nysie: Mikołaj Podkówka, Adam Skrobek, Wiktor Strzelecki, Marcel Nikolajczyk, Paweł Graczyk, Dawid Gacek, Tobiasz Thoma, Bogusław Kuc wszyscy Ratownictwo Medyczne, Bartosz Amrogowicz, Jakub Michalik obaj ZIP, Denis Dudek PKC Tomasz Rabenda BW. Opiekun i zawodnik mgr Marcin Dykta smiley