Samorząd Studencki

Był ogień! Studenci nyskiej Akademii świętowali z mieszkańcami na Forcie Prusy

Był ogień! Studenci nyskiej Akademii świętowali z mieszkańcami na Forcie Prusy

Za nami 2-dniowe Juwenalia. Studenci ponownie bawili się na Forcie Prusy i zaprosili do wspólnej zabawy mieszkańców. Muzycznie było bardzo różnorodnie – od hip-hopu do heavy metalu. 

Impreza rozpoczęła się w czwartek tradycyjnie od przekazania przez Burmistrza Nysy Kordiana Kolbiarza symbolicznego klucza do miasta dla studentów w obecności Rektora – Elekta PANS prof. Mariusza Kołosowskiego, którzy na dwa dni przejęli Nysę. I zrobili to w świetnym stylu zapraszając mieszkańców na wielką imprezę.

Nie zabrakło konkursów, rywalizacji sportowej i wspólnego ogniska. 

W czwartek wystąpił m.in. zespół Kawa z Mlekiem, którzy tworzą studenci Wydziału Jazzu naszej Akademii. Gwiazdą wieczoru był Tymek, który przyciągnął rzesze wiernych fanów. Widać, że hip-hop w Nysie trzyma się mocno i to właśnie ten rodzaj muzyki rządzi wśród młodych ludzi.

Juwenalia to oczywiście świetna okazja do poznania koleżanek i kolegów z innych wydziałów, czy zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć. Na Forcie Prusy stanęła więc fotobudka, a studenci wykazali się nie lada kreatywnością przy kolejnych stylizacjach. 

Na pewno niezapomnianym przeżyciem było wspólne tańczenie beligijki w klimatycznym Forcie Prusy. Na zakończenie imprezy był ogień… i to dosłownie. Zobaczyliśmy pokaz fire show a muzycznie Juwenalia z przytupem zwieńczył zespół Hunter, wykonujący muzykę z pogranicza thrash i heavy metalu. Na koncercie znów bawili się studenci i wielu mieszkańców.  Pojawił się także Rektor elekt naszej Uczelni dr inż. Mariusz Kołosowski.

Galeria