Akademickie Centrum Zrównoważonego Rozwoju

Nyska Energetyka Cieplna i PWSZ w Nysie będą współpracować

Nyska Energetyka Cieplna i PWSZ w Nysie będą współpracować

Nyska Energetyka Cieplna – Nysa Spółka z o. o. oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie będą współpracować. List Intencyjny podpisali Prezes NEC- Nysa, Artur Pawlak oraz Rektor PWSZ w Nysie prof. Przemysław Malinowski. Dokument dotyczy współpracy na wielu płaszczyznach działalności obu stron, które w perspektywie najbliższych miesięcy mają doprowadzić do podpisania szczegółowej umowy.

Współpraca ma polegać na wzajemnym wsparciu doradczym i konsultingowym w dziedzinie badawczo-rozwojowej i wymianie wiedzy w tematyce prac laboratoryjnych dla uzyskania najlepszych wyników w walce o czyste powietrze. NEC – Nysa i PWSZ w Nysie zorganizują konferencje naukowe w temacie wykorzystania różnych paliw alternatywnych do produkcji energii cieplnej. Ważnym zagadnieniem wynikającym z "Listu" będzie wykorzystanie potencjału intelektualnego PWSZ w Nysie oraz doświadczenia zawodowego kadry technicznej NEC - Nysa.

Istotnym punktem porozumienia będzie też współpraca w obszarze praktyk studenckich z różnych kierunków Uczelni od stycznia 2021 roku. Podpisanie Listu Intencyjnego jest efektem działań wynikających z wykorzystania nauki i wiedzy dla potrzeb komunalnego przedsiębiorstwa z korzyścią dla obu stron.

Galeria