Ratownictwo medyczne

Studenci pomagali ofiarom wypadku drogowego

Studenci pomagali ofiarom wypadku drogowego

Studenci ratownictwa medycznego Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie ćwiczyli udzielanie pomocy ofiarom wypadku drogowego. Realistyczne ćwiczenia miały miejsce na placu przy Collegium Medicum.

Pokaz ratowników dotyczył współpracy służb (pogotowie, straż pożarna, policja) podczas udzielania pomocy po wypadku z udziałem motocyklisty, pasażera motocykla oraz kierowcy samochodu. Zaawansowane czynności resuscytacyjne zaprezentowano również z użyciem fantomów będących na wyposażeniu Wydziału Nauk Medycznych nyskiej Akademii. 

Ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy są cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez Studenckie Koło Medycyny Ratunkowej COR, którego celem jest zachęcenie studentów I roku ratownictwa medycznego do wstępowania w szeregi Koła. W tym roku widzami byli także uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego z Kędzierzyna Koźla, którzy odwiedzili Akademię w Nysie w ramach wizyty studyjnej.

Oprócz studentów ratownictwa medycznego w pokazie wzięli również udział policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nysie, ratownicy z karetką Centrum Ratownictwa Specjalistycznego ANKAR z Łąki Prudnickiej oraz studenci działający w OSP Gogolin, OSP Sidzina, OSP Pomianów Dolny, OSP Kup przy współpracy OSP Łąka. 

28 listopada 2022 r.
Biuro Promocji

 

Galeria