Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie

Nasza Akademia podpisała umowę z ZUS i PIP

Nasza Akademia podpisała umowę z ZUS i PIP

W dniu 06 czerwca 2024 r. w auli Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie, na ul. Obrońców Tobruku, odbył się dzień otwarty pt. „Nasza strategia – bezpieczna przyszłość”. Wydarzenie zorganizowane było przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Wydział Nauk Ekonomicznych PANS w murach nyskiej Alma Mater. Zostało ono zrealizowane w ramach obchodów 90-lecia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Przeprowadzono wiele ciekawych prelekcji z zakresu działalności ZUS, Otwartych Funduszy Emerytalnych i Pracowniczych Planów Kapitałowych. W związku z faktem, iż jednymi z uczestników byli przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu, nie zabrakło również tematów związanych z różnicami pomiędzy umową o pracę a umową zlecenie. Wszystkie poruszane tematy wzbudziły zainteresowanie zebranych studentów, dlatego podczas dyskusji „Legalnie pracuję, legalnie zatrudniam”, która wieńczyła ten dzień, nie zabrakło ciekawych pytań z ich strony. 

Warto podkreślić również fakt, iż podczas dnia otwartego nastąpiło oficjalne podpisanie Umowy o współpracy pomiędzy Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Nysie a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz pomiędzy Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Nysie a Okręgowym Inspektoratem Pracy w Opolu.

Ponadto podczas tego dnia miała miejsce uroczysta ceremonia rozdania nagród w ramach konkursu polegającego na napisaniu eseju na temat „Dziewięć dekad ZUS. Adaptacja systemu ubezpieczeń społecznych do dynamicznie zmieniających się wyzwań współczesnego świata”. Był to konkurs realizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Wydział Nauk Ekonomicznych PANS w Nysie. W konkursie rozdano nagrody w dwóch kategoriach: uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz studenci. 

Kolejnym ważnym elementem tego dnia było oficjalne wręczenie zaproszeń na staże w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych dla studentów Wydziału Nauk Ekonomicznych Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie.

Galeria