Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie

Wizyta partnerskich uczelni z Malezji, Indii oraz Albanii w Nyskiej Akademii

Wizyta partnerskich uczelni z Malezji, Indii oraz Albanii w Nyskiej Akademii

W dniach 26-30.07.2023 r. Nasza Uczelnia gościła delegacje z Universiti Teknologi MARA w Malezji, Savitribai Phule Pune University w Indiach oraz Canadian Institute of Technology w Albanii. Mobilności zrealizowane zostały w ramach program Erasmus+. Uczelnię odwiedzili:

  • prof. Enriko Ceko z Canadian Institute of Technology, Albania
  • prof. Asmida Ismail z Universiti Teknologi MARA, Malezja
  • prof. Ketaki Milind Manthalkar z Savitribai Phule Pune University, Indie

Podczas pobytu w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie delegacje miały szansę zapoznać się ze strukturą organizacyjną i zapleczem dydaktycznym Uczelni, w tym z Centrum Symulacji Medycznych oraz salami ćwiczeniowymi na kierunku kosmetologia. Ponadto delegacje spotkały się z Prorektorem dr inż. Mariuszem Kołosowskim, prof. ucz. Podczas spotkania goście mieli okazję zaprezentować swoje uczelnie macierzyste, wymienić się doświadczeniami, jak również porozmawiać na temat współpracy pomiędzy Nyską Akademią a uczelniami z Albanii, Indii i Malezji, jak również programu Erasmus+ i jego realizacji w odniesieniu do mobilności studentów i pracowników.

Ważnym elementem pobytu były, otwarte dla mieszkańców Nysy, zajęcia z jogi przeprowadzone w Balena Space przez panią prof. Ketaki Milind Manthalkar z Indii, która jest psychologiem i certyfikowanym instruktorem jogi, która łączy te dwie specjalizacje zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatny.  Zajęcia połączone z krótkim wprowadzeniem o tym jak regularne praktykowanie jogi może wpłynąć na nasz organizm  zarówno w sensie fizycznym, jak i psychicznym były cennym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Ponadto w trakcie pobytu w Nysie goście mieli okazję uczestniczyć w koncercie zorganizowanym w Kościele św. Piotra i Pawła w Nysie w ramach X Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej oraz poznać piękno zaplecza turystycznego miasta na czele z Jeziorem Nyskim oraz zwiedzić Zamek w Mosznej.
 

Galeria