Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie

Nyska Akademia przejęła teren Stadionu Miejskiego

Nyska Akademia przejęła teren Stadionu Miejskiego

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie przejęła od Gminy Nysa teren Stadionu Miejskiego. W dniu 7 listopada 2022 r. Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz przekazał akt notarialny Rektorowi prof. Przemysławowi Malinowskiemu. Oficjalne przekazanie dokumentu odbyło się podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Urzędzie Miejskim w Nysie. 

Na terenie stadionu - z wyłączeniem terenu, na którym znajdują się korty tenisowe i lodowisko - powstanie Akademickie Centrum Dydaktyczno - Sportowe Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie. Planowana jest budowa nowego obiektu dydaktycznego, w którym oprócz sal wykładowych i ćwiczeniowych będą pracownie i laboratoria dla kierunków prowadzonych przez Wydział Nauk Technicznych. Inwestycja ta pozwoli także na rozszerzenie oferty kształcenia w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych i budowanie zaplecza przyszłych kadr dla nowych firm na terenie Gminy Nysa. 

W nowym centrum dydaktycznym powstaną też sale seminaryjne i wykładowe dla Wydziału Nauk Społecznych. W planach jest także rozwój zaplecza dydaktycznego służącego studentom wszystkich kierunków, a w szczególności dla studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej w postaci infrastruktury sportowej. 

Stadion Miejski w Nysie poddany zostanie przebudowie dla potrzeb kształcenia studentów, powstanie nowoczesny stadion lekkoatletyczny oraz boiska wielofunkcyjne. Niedawno Uczelnia ogłosiła przetarg na modernizację części sportowej. Teren dzisiejszego Stadionu Miejskiego po zagospodarowaniu ma być otwarty nie tylko dla studentów, ale także dla wszystkich mieszkańców. 

Nowe obiekty zlokalizowane w centrum mają być wizytówką Nysy - jako nowoczesnego miasta nauki, przyjaznego młodym ludziom.

Na zdjęciach: konferencja prasowa w Urzędzie Miejskim w Nysie oraz wstępna wizualizacja zagospodarowania terenu autorstwa - dr inż. arch. Piotr Opałka, mgr inż. arch. Michał Kaczmarzyk, mgr inż. arch. Piotr Smoter oraz mgr inż. Marcin Zdanowicz.
 

Galeria