Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie

FULBRIGHTER IN NYSA!

FULBRIGHTER IN NYSA!

W dniach 17-18 maja 2023 r. PANS w Nysie gościła stypendystkę Programu Fulbrighta, Panią Faith VanVleet. W ramach współpracy pomiędzy Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta a placówkami edukacyjnymi w Polsce, p. VanVleet wygłosiła gościnny wykład na Wydziale Neofilologii, poświęcony wybranym akcentom w języku amerykańskim, które można usłyszeć w różnych regionach Stanów Zjednoczonych. Uczestnicząc w wykładzie, studenci Filologii Angielskiej w Nysie ćwiczyli akcent regionu Midwest, amerykańskiego Południa, południowo-kalifornijski, a także jeden z akcentów Nowego Jorku. 

Faith VanVleet jest absolwentką Baylor University w Teksasie, gdzie ukończyła studia slawistyczne i wschodnioeuropejskie. W Polsce, podczas pobytu na stypendium w obecnym roku akademickim, p. VanVleet uczy języka angielskiego w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu gdzie również prowadzi English Club.

Nyska Alma Mater pragnie serdecznie podziękować p. Faith VanVleet oraz Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta za możliwość zorganizowania wykładu.

dr Agnieszka Kaczmarek

Galeria