Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie

Akademickie Mistrzostwa Polski w Ergometrze Wioślarskim

Akademickie Mistrzostwa Polski w Ergometrze Wioślarskim

Akademickie Mistrzostwa Polski w Ergometrze Wioślarskim za nami. Rywalizacja blisko 600 zawodniczek i zawodników reprezentujących 51 uczelni odbywała się 23 i 24 marca w Warszawie, a ich gospodarzem była WAT Warszawa.

Wracamy z Warszawy zmęczeni, ale uśmiechnięci, szczęśliwi i dumni, bo nasi studenci wywalczyli 3 miejsce drużynowo w kategorii Uczelni Społeczno – Przyrodniczych i z dumą odebrali dyplom oraz okazały puchar. To dla całej ekipy wioślarzy „na sucho” ogromny sukces i nagroda za ciężką pracę w tym roku akademickim.

Niewiele do podium zabrakło naszym dziewczynom, jednak piąte miejsce drużynowo w kategorii USP też bardzo nas cieszy.

Oto nazwiska ergometrarzy PANS w Nysie startujących w tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski: 
Izabela Brączek, Bartosz Grabarek, Maia Grabska, Klaudia Horoszczak, Jakub Kośmiński, Robert Kubiczek, Bartłomiej Obara, Wiktor Orzeszko, Szymon Sowa, Paulina Stoedter, Natalia Strojwąs, Alan Szulc, Patryk Turczyński, Karolina Żukiewicz.

Wszystkie wyniki AMP w ergometrze można znaleźć na stronie AMPy.pl, a obszerną galerię zdjęć na facebooku na stronie AMP w ergometrze wioślarskim.

Kilka słów opiekuna sekcji ergometru wioślarskiego mgr Adama Wrony:
Moi podopieczni popłynęli nie na 100, ale 110 procent. Ich determinacja, motywacja, pokonywanie barier i wzajemne wspieranie się jest dla mnie największą nagrodą za wspólną pracę. To grupa wspaniałych młodych ludzi. Dziękuję im wszystkim z całego serca.

Galeria