Biuro Obsługi Informatycznej

WiFi, Office, Wirtualny Dziekanat - podstawowe informacje

WiFi, Office, Wirtualny Dziekanat - podstawowe informacje

Sieć WiFi w całej Uczelni dostępna jest dla Pracowników i Studentów pod nazwą SSID „PANS” i chroniona protokołem EAP i certyfikatem bezpieczeństwa (ważnym przez jeden rok kalendarzowy), który należy pobrać i zainstalować na swoim komputerze.

Każdy klient sieci WiFi ma swoje osobiste imienne konto i własne hasło. Nie dostaniecie Państwo „hasła do Internetu” – każdy tworzy je sobie sam korzystając z narzędzia WiFiPass:

Dodatkowe informacje dostępne są >tutaj<.

Przy użyciu konta pocztowego logujemy się również do serwera platformy e-learningu: http://elearning.pans.nysa.pl/,

jako Nazwę należy podać sNumerIndeksu (bez @st.pans.nysa.pl) i hasło to numer PESEL

KONTO OFFICE 365:

Zachęcamy Was do korzystania z legalnego oprogramowania Microsoft Office w najnowszej wersji, które dzięki umowie zawartej przez Uczelnię z Producentem programu, jest dla Was całkowicie bezpłatne.

Aby pobrać i zainstalować Office ProPlus należy zalogować się do portalu https://www.office.com/ przy użyciu swojego uczelnianego konta poczty internetowej sNumerIndeksu@st.pans.nysa.pl oraz tymczasowego hasła otrzymanego na maila i kliknąć „Zainstaluj pakiet Office”

Ponadto samą aplikację MS Teams, niezbędną do udziału w zajęciach on-line,  można pobrać stąd: https://products.office.com/pl-pl/microsoft-teams/download-app i zalogować się do niej danymi jak wyżej (dostępna również na urządzenia mobilne Android i iOS).

Licencja umożliwia zainstalowanie pakietu MS Office ProPlus na pięciu prywatnych urządzeniach oraz korzystanie z usług on-line przez przeglądarkę internetową i urządzenia mobilne bez ograniczeń.

WIRTUALNY DZIEKANAT:

Dostęp do Waszych danych związanych z przebiegiem studiów możliwy jest za pośrednictwem Wirtualnego Dziekanatu https://wu.pans.nysa.pl/wu/login

Tutaj loginem jest numer indeksu (albumu) nie poprzedzony literą „s”, a początkowym hasłem również PESEL. Dodatkowe informacje dostępne są  >tutaj<

 

Biuro Obsługi Informatycznej pracuje w godzinach 7:30 – 15:30
mieści się w budynku R pok. 16
telefon kontaktowy: 774484780, e-mail: boi@pans.nysa.pl
Uwaga. Nie pełnimy dyżurów w biurze, pracujemy również w terenie.